ÖSYM Başkanı Halis Aygün bugün yaptığı açıklama ile bu yıl sınava girenlere ek iki yerleştirme yapılacağını belirtti.

ÖSYM Başkanı Aygün, 2021-YKS yerleştirme sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Sonuçlara, ÖSYM'nin "http://sonuc.osym.gov.tr" internet sitesinden ulaşılabilecek. Öte yandan ÖSYM Başkanı Halis Aygün bugün yaptığı açıklama ile bu yıl sınava girenlere ek iki yerleştirme yapılacağını belirtti.

Gözden kaçırmayın

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde kişiye özel ilan Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde kişiye özel ilan

Aygün, "1. Ek Yerleştirme sonunda belli olacak boş kontenjanlar için Yükseköğretim Kurulu’nun almış olduğu karara göre bu seneye özel "ikinci ek yerleştirme" yapılacak. 1. Ek Yerleştirme aşamasında genel yerleştirmede olduğu gibi TYT için 150, AYT/YDT için 180 baraj puanı uygulaması geçerli olacak. 1. Ek Yerleştirmeye, TYT puanı en az 150, AYT/YDT puanı en az 180 olan adaylar başvuru yapabilecek. 2021-YKS sonuçlarına göre yapılan genel (ilk) yerleştirme sonunda boş kalan kontenjanlar için herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen adaylara yönelik bu sene iki “Ek Yerleştirme” yapılacak." ifadesini kullandı. 

Taban puanlarına https://www.osym.gov.tr/TR,21286/2021-yks-yerlestirme-sonuclarina-iliskin-sayisal-bilgiler.html adresinden ulaşılabiliyor.