FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, UKOME toplantısında ulaşıma zam talebinin reddedilmesine ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na tepki gösterdi ve "Allah sana akıl versin. Bu İstanbul'da yöneticilik yaptın, şimdi İstanbul'a ihanet ediyorsun" ifadelerini kullandı.

"NİYE BİR TEK İSTANBUL'DA BU ZORLUK ÇIKARILIYOR"

UKOME olağanüstü toplantısında ulaşım ücretlerine zam talebinin reddedilmesi hakkında konuşan İmamoğlu, "Niye seçimi kaybettik? Oradalar hala. 5 tane kurum eklediler UKOME'ye. Niye? UKOME'de askeri neden bu işe alet ediyorlar? Bu arkadaş hiçbir anlam ifade etmeyen, kifayetsiz aklıyla orada emir kulu olarak konuşuyor. Benim askerimi, polisimi bu işe neden alet ediyorsunuz? Biz yüzde 50 zam istiyoruz. Neden? Vatandaşımızı korumak için. 30 tane büyükşehir belediyesi var. Niye bir tek İstanbul'da bu zorluk çıkarılıyor? Siz Patagonya’da mı yaşıyorsunuz?" dedi.

"BENİM OLMAYAN BERTARAF OLSUN' AKLI"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na tepki gösteren İmamoğlu, "'Benim olmayan bertaraf olsun' bu akıl. Bakan Bey burada görev yapmış, benim de genel sekreter yardımcım oldu 17-18 gün. Şimdi Ulaştırma Bakanı. Allah sana akıl versin. Bu İstanbul'da yöneticilik yaptın, şimdi İstanbul'a ihanet ediyorsun. Yazık!" diye konuştu.

"İSKİ HER AY 300 MİLYON ZARAR EDİYOR"

"Ayhan Bora Kaplan cinayetten soruşturulabilir" "Ayhan Bora Kaplan cinayetten soruşturulabilir"

"Bu insanlar vicdanları elvermeden ret veriyorlar" diyen İmamoğlu konuşmasına şöyle devam etti:

"Yarın bir daha UKOME yapacağız, olmadı bir daha esnaf batsın mı? İstanbul kabusları olmuş. Belki de İstanbul'da bizim bulamadığımız kafalarında çok farklı bir planları vardı. İstanbul'u kaybetmek bu planları çok büyük bir sekteye uğrattı. İBB Meclis'i uzlaşarak bir karar aldığı zaman herkes alkışlar. İSKİ her ay 300 milyon lira zarar ediyor. 3 yıldır İBB'nin kurumu İSKİ'ye zam neredeyse verilmedi. İBB, 30 büyükşehir belediyesi arasında en pahalı su temini yapan şehirdir."

"ZAMMIN KAYNAĞI EKONOMİYİ YÖNETENLERDİR"

"Elektriğe, doğalgaza zammı hükümet yapıyor. Türkiye'deki dövizin artmasının sebebi Çemişgezek Belediyesi mi? Değil. İstanbul Belediyesi mi? Değil. Zammın kaynağı ekonomiyi yönetenlerdir. İSKİ'de fiyat artmış, İBB'ye neredeyse zam verilmemiş."