Brezilya'nın eski Sağlık Bakanı: Ülke uçuruma sürüklendi

Brezilya'da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro tarafından görevden alınan eski Sağlık Bakanı Luiz Henrique Mandetta, Bolsonaro'nun salgını ciddiye almayarak tüm ülkeyi tehlikeye sürüklediğini açıkladı....

DÜNYA 16.08.2020 - 11:31 16.08.2020 - 11:31

Brezilya'da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro tarafından görevden alınan eski Sağlık Bakanı Luiz Henrique Mandetta, Bolsonaro'nun salgını ciddiye almayarak tüm ülkeyi tehlikeye sürüklediğini açıkladı.

Brezilya'nın görevden alınan Sağlık Bakanı, Bolsonaro'yu salgını ciddiye almayarak ülkeyi tehlikeye atmakla suçladı.

"BREZİLYA BİR UÇURUMUN KENARINA SÜRÜKLENDİ"

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro tarafından bir süre önce görevden alınan eski Sağlık Bakanı Luiz Henrique Mandetta ülkedeki salgın politikalarına dair açıklama yaptı. The Guardian'a konuşan Mandetta, Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun Koronavirüs'ü ciddiye almayan adımlarının Latin Amerika'nın en büyük ekonomisini felakete sürüklediğini söyledi. Mandetta, Bolsonaro'nun Brezilyalıları küresel bir krizde ölüme sürüklediğini belirtti. Mandetta, "Bilimi tamamiyle reddetmesi ve bilimden bahsedenlerle dalga geçmesi çok enteresan. Ancak herhangi bir aşıdan bahsedildiği anda bilimin kapısını ilk çalanlardan biri oluyor" dedi. Mandetta, Bolsonaro'nun ülkeyi felakete sürüklediğini şu sözlerle anlattı: "Brezilyalıları bir uçurumun kenarına sürükledi ve insanlar düşüp öldü"Brezilya'da yeni tip Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 105 bini geçti. Mandetta, pandemi döneminde Bolsonaro'nun politikalarına yönelik eleştirilerinin ardından görevden alınmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@