HDP Milletvekili Garo Paylan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Beyrut'taki sözlerine "Böyle bir şehrin felaketinde bile ırkçılık yapıyorsunuz ya, yuh olsun!" diyerek tepki gösterdi.HDP...

HDP Milletvekili Garo Paylan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Beyrut'taki sözlerine "Böyle bir şehrin felaketinde bile ırkçılık yapıyorsunuz ya, yuh olsun!" diyerek tepki gösterdi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Beyrut'ta kullandığı "Ben Türk’üm, ben Türkmen’im diyen soydaşlarımıza Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vereceğiz. Bu, Cumhurbaşkanımızın bizlere talimatıdır” ifadelerini 'ırkçılık' olarak niteledi ve "Böyle bir şehrin felaketinde bile ırkçılık yapıyorsunuz ya, yuh olsun!" diyerek tepki gösterdi.

"BEYRUT'TA TÜRKİYE'DE VAR OLAN BÜTÜN KİMLİKLER YAŞIYOR"

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki patlamanın ardından kenti ziyaret eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Ben Türk’üm, ben Türkmen’im diyen soydaşlarımıza Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı vereceğiz. Bu, Cumhurbaşkanımızın bizlere talimatıdır” ifadelerini kullandı. HDP'li Paylan da, Twitter hesabından Çavuşoğlu'nun sözlerine tepki gösterdiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:“Dışışleri Bakanı Çavuşoğlu Beyrut’ta: ‘Ben Türküm, ben Türkmenim diyen soydaşlarımıza vatandaşlık vereceğiz. Bu Cumhurbaşkanımızın talimatı…’ demiş.  Beyrut’ta Türkiye’de var olan bütün kimlikler yaşıyor. Böyle bir şehrin felaketinde bile ırkçılık yapıyorsunuz ya, yuh olsun!”