Bornova Belediyesi, Şehir Stadı’nın yanındaki atıl alanı antrenman sahasına dönüştürdü. Zemini çizgisiz olarak yapıldığı için çok amaçlı şekilde farklı antrenman tekniklerinin uygulanmasına imkan tanıyacak sahaya, portatif kaleler konularak aynı anda üç amatör takımın antrenman yapması mümkün hale getirilecek. 

AK Parti'li Dağ, İzmir'de partisinin kadın buluşmasında konuştu: AK Parti'li Dağ, İzmir'de partisinin kadın buluşmasında konuştu:

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, amatör futbol kulüplerinin antrenmanlarını yapabilmeleri için yeni olanaklar yaratmak amacıyla sahayı ilçeye kazandırdıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Bornova’da 54 amatör spor kulübü var. Spor kulüplerimizin bizden en çok istediği hizmetlerin başında antrenman yapabilecekleri alanların açılması geliyordu. Biz de Bornova’nın her noktasında uygun alanları tespit ederek yeni sahaları spor yapan gençlerimizin kullanımına açmanın gayreti içindeyiz. Bu kapsamda Bornova Şehir Stadı’nın yanında atıl olarak duran alanın değerlendirilmesini sağladık. Hem futbol kulüplerinin antrenmanlarında kullanması için hem de resmi maçlar öncesinde takımların ısınmak için kullanması amacıyla yapımını tamamladığımız saha Bornovamıza hayırlı olsun.”