Haber: Ahin Aslan

İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma günü 1 Mayıs, Bolu Emek ve Demokrasi Platformu koordinesinde yürüyüş ve mitingle Kardelen Meydanı’nda kutlandı.

Yüzlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilen yürüyüşte alkışlar ve zılgıtlarla “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” ve “AKP mezara halk iktidara” sloganları atıldı.

Gözden kaçırmayın

AKP’nin kurucularından Albayrak, yargıyı uyardı: Bugün SADAT’ı tanımayan yarın sizide tanımaz. AKP’nin kurucularından Albayrak, yargıyı uyardı: Bugün SADAT’ı tanımayan yarın sizide tanımaz.

Bolu Emek ve Demokrasi Platformu adına açıklamayı Serdar Koçyiğit okudu. Koçyiğit, bu düzenin yurttaşların hakkını, hukukunu çiğnediğini ve adaletsizliği büyüttüğünü söyledi.

"BİRLEŞEREK YARATACAĞIZ; BİRLEŞEREK DEĞİŞTİRECEĞİZ"

Seçme, seçilme hakkının yok sayıldığını, belediyelere kayyumlar atandığı, vekillerin cezaevlerine konulduğunu, cezaevlerinin tabutluğa ve işkence merkezlerine dönüştürüldüğünü, kitlesel tutuklamaların hız kesmediğini belirten Koçyiğit, “Tek adam rejiminin sona ermesi, demokrasi ihtiyacı ve köklü bir değişim talebi mutlu bir azınlık dışında tüm kesimlerin ortak talebidir. Emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, laikliğin hâkim olduğu, işsiz kalınmadığı, aç yatılmadığı bir dünya ve ülke istiyoruz. Birleşerek yaratacağız. Birleşerek değiştireceğiz! Biji Yek Gulan. Yaşasın 1 Mayıs” şeklinde konuştu.

bolu-1mayıs (1)

"Çalışma hakkımızı ortadan kaldıran OHAL uygulamaları ve uygulayanları gidecek, birleşerek biz kazanacağız!” diyen Koçyiğit, “Biz tüm sömürülenler, yoksullaşanlar, ezilenler olarak bu düzeni değiştirme, 84 milyonun insanca yaşayacağı bir ülkeyi inşa etme gücümüz var. Birleşerek değiştireceğiz!Yaşasın 1 Mayıs!Biji Yek Gûlan!” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Açıklamanın ardından zılgıtlar eşliğinde halay çeken kitle daha sonra dağıldı.