Bolu Valisi Ümit: "Yılbaşında evde normalin üstünde insan varsa herkese ceza kesilecek"

Yılbaşında Covid-19 tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığını belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Bir evde eğer normalin üzerinde insan varsa o evdeki herkese cezai müeyyide uygulanacak" açıklamas...

TOPLUM & YAŞAM 30.12.2020 - 10:09 30.12.2020 - 10:09 Dokuz8 Haber

Yılbaşında Covid-19 tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığını belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Bir evde eğer normalin üzerinde insan varsa o evdeki herkese cezai müeyyide uygulanacak" açıklamasında bulundu.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine ilişkin Valilik’te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Yılbaşının Covid-19 tedbirleriyle ilgili ciddi handikap olarak durduğunu söyleyen Ümit, "Bu bu tuzağa hiç kimsenin düşmemesi lazım. İçişleri Bakanımızın koordinesinde ülke ve ilimiz genelinde gerekli tedbirler alındı. İl merkezi ve ilçelerin tamamında 251 ekipten oluşan 1350 emniyet personeli, jandarma bölgemizde ise 332 ekipten oluşan 1008 personel iş başında olacak" ifadelerini kullandı.

"VİLLA, DAĞ EVİ VE YAYLALAR DA TAKİP EDİLECEK"

AA'nın aktardığı habere göre, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının tam anlamıyla uygulanacağını vurgulayan Vali Ümit, şöyle devam etti:“İnsanlar ziyaretlerini ve sohbetlerini daha sağlıklı zamanlara saklasınlar. Yılbaşında özellikle toplu eğlencelerden uzak durmamız gerekiyor. Ziyaretlerden uzak olmamız gerek. En çok bulaşma noktalarından biri, ev ziyaretleri ve toplu alanlardır. Maske, mesafe ve hijyen şartlarından hiçbir şekilde taviz vermeden dikkatli olmamız gerek.”Vali Ahmet Ümit, villa, dağ ve yayla evi gibi alanları da takip edeceklerini vurgulayarak, "Bir evde eğer normalin üzerinde insan varsa o evdeki herkese cezai müeyyide uygulanacak. Mutlaka yasal tedbirler orada alınır ve uygulanır. Bu konuda kimsenin tereddüdü olmasın" diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@