Bolsonaro’nun koronavirüs testi yeniden pozitif çıktı

Karantinada olan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun Covid-19 testinin tekrar pozitif çıktığı açıklandı.Karantinada olan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun Covid-19 testinin t...

DÜNYA 15.07.2020 - 23:52 15.07.2020 - 23:52 Dokuz8 Haber

Karantinada olan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun Covid-19 testinin tekrar pozitif çıktığı açıklandı.

Karantinada olan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun Covid-19 testinin tekrar pozitif çıktığı açıklandı. Bolsonaro'nun bu açıklamayı CNN Brasil'e yaptığı ve birkaç gün sonra testi tekrarlayacağını kaydettiği belirtildi.Salgını hafife alan açıklamalarıyla eleştirilere maruz kalan Bolsonaro, 7 Temmuz'da test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuştu. Sağlığının iyi olduğunu ve ikinci test sonucunun negatif çıkması halinde normal çalışma programına döneceğini ifade etmişti.

BOLSONARO’YA MASKE ZORUNLULUĞU GETİRİLMİŞTİ

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’ya mahkeme kararıyla toplum içinde maske takma mecburiyeti getirilmiş ve  Bolsonaro’nun maskesiz dolaşması halinde 2 bin reallik (2650TL) para cezasına çarptırılabileceği bildirilmişti.

“HALKI TOPLU KATLİAMA SÜRÜKLÜYOR”

Brezilya’nın eski devlet başkanı Lula Da Silva, salgın nedeniyle izlediği politika herkes tarafından eleştirilen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro hakkında, “Bolsonaro sorumsuzca davranarak halkı toplu katliama sürüklüyor” demişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@