Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri bugün 143. kez nöbetteydi. Akademisyenler, atanmış eski yönetim tarafından göreve getirilmiş tüm yönetim kadrosunun istifasını istedi.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri nöbeti 143. kez nöbetteydi. Direnişin 31. haftası ve 215. gününde bir de daha "Kabul Etmiyoruz Vazgeçmiyoruz" mesajı verildi. Rektörlük binasına arkalarını dönerek eylem yapan akademisyenler yaptıkları açıklamada, sel felaketi ve orman yangınlarından duydukları üzüntüyü paylaştı. 

Gözden kaçırmayın

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eski binasının yıkımına itiraz İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eski binasının yıkımına itiraz

"OYLAMALARIN SONUCU AÇIK"

"Bu hafta özerk ve özgür üniversite mücadelemizde kolektif irademizi ortaya koyan önemli bir gelişme yaşadık. 30 Temmuz’da gerçekleştirdiğimiz aday belirleme süreci sonucunda desteklediğimiz 17 adayın tamamı bu hafta pazartesi günü rektör adaylığı başvurularını YÖK’e sundular. Yapılan oylamada Boğaziçi akademisyenleri atanmış eski Rektör Melih Bulu’nun ekibinde görev almış Naci İnci ve Gürkan Kumbaroğlu’nun rektör adaylıklarına yüzde 90’ın üzerinde güvensizlik oyu verdi" diyen akademisyenler, oylamanın sonucunun açık olduğunu vurguladı. Akademisyenler, Boğaziçi Üniversitesi'nin bu iki öğretim üyesinin adaylığını kesinlikle onaylamadığını belirterek, atanmış eski yönetim tarafından göreve getirilmiş tüm yönetim kadrosunun istifasını talep etti.