Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten Prof. Dr. Naci İnci atandı

Melih Bulu'nun görevden alındığı Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne vekaleten Prof. Dr. Mehmet Naci İnci'nin atandığı aktarıldı. YÖK ise, rektörlük adaylığı için başvuru ilanına çıktı.

GÜNDEM 15.07.2021 - 11:13 20.07.2021 - 12:06

AKP'li Prof. Dr. Melih Bulu'nun Cumhurbaşkanı kararı ile görevden alındığı Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne vekaleten Prof. Dr. Naci İnci atandı.

YÖK, REKTÖR ADAYLIĞI İÇİN İLANA ÇIKTI

YÖK'ün sitesinde ise, rektörlük adaylığı için başvuru ilanına çıkıldı. Adayların 2 Ağustos tarihine kadar başvurabileceğinin belirtildiği ilan şu şekilde:

"Boğaziçi Üniversitesi İçin Rektör Adaylığı Başvuru İlanı

1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca Boğaziçi Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır.

2. Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 15/07/2021 tarihinden 02/08/2021 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

a) Başvuru dilekçesi

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

c) Ekte  sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu

d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge

e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge

f) Bulunduğunuz veya son görev yaptığınız Üniversite/Kurumdan alınan disiplin kaydını da gösteren hizmet döküm belgesi.

Not : Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi, "[email protected]" adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@