‘Kayyum’ yönetimi, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin (BÜMED) okulda düzenlemek istediği Mezunlar Günü’ne, etkinliğe beş gün kala izin vermediğini bildirdi.

CHP'li Çakırözer'den Basın Özgürlüğü Raporu: Arkadaş demek de 128 milyar demek de yasak CHP'li Çakırözer'den Basın Özgürlüğü Raporu: Arkadaş demek de 128 milyar demek de yasak

Naci İnci yönetimi, okulda engeller çıkarmaya devam ediyor. BÜMED, izin verilmeyen etkinliğe ilişkin şunları kaydetti:

Sevgili Mezun Arkadaşlarımız,

9 Ekim’de düzenlemek niyetiyle 31 Ağustos tarihinde başvuru sürecini başlattığımız Geleneksel Mezunlar Günü’müze BÜ Yönetimi tarafından izin verilmediği, 4 Ekim’de resmi olarak BÜMED’e iletilmiştir. Bize gösterilen gerekçe şudur: “planlanan etkinliğin geniş katılımlı nitelik taşıması ve o tarihte Güney Meydan ve çevresinde yürütülen çalışmaların tamamlanmamış olması”

Sizlerden aldığımız geri bildirimlerin hepsi, hepimizin 9 Ekim’de yeniden bir araya gelmeyi büyük bir heyecanla beklediği yönündeydi. Bu şartlar altında tüm mezunlarımızı 9 Ekim Pazar günü, saat 11.00’den itibaren “Boğaziçi Mezunları Buluşuyor” adı altında Akatlar Sanatçılar Parkı’na davet ediyoruz.

Biz, BÜMED Yönetim Kurulu olarak, tüm mezunlarımızı temsilen 9 Ekim Pazar günü saat 10.00-11.00 arasında Güney Meydan’da olacağız. Mezunlar Günü’nün ve bizlerin ait olduğu yerde! Ardından Akatlar Sanatçılar Parkı'na geçeceğiz. Aşağıdaki sosyal medya hesabından canlı yayımlayacağımız gelişmeleri takip edebilirsiniz:

instagram.com/bumedofficial

BÜ Yönetimi’nin red yanıtına cevaben aşağıdaki soruları ilgili makamlara ilettik. Hepimizin merak ettiği soruların yanıtlarını alır almaz sizlerle paylaşacağız.

1. Geçen hafta düzenlenmiş olan Boğaziçi Üniversitesi Oryantasyon Günleri gibi geniş katılımlı bir etkinlik sırasında “yürütülmekte olan çalışmalar” bu organizasyon için bir engel teşkil etmezken, bu çalışmaların Mezunlar Günü’ne engel teşkil etmesi nasıl açıklanmaktadır?

2. Her gün binlerce öğrencimiz, hocamız ve okul çalışanımız Güney Meydan ve çevresini kullanmaktadır. “Yapılan çalışmalar” hayatı sekteye uğratacak düzeyde ise okul toplumu neden hâlihazırda Güney Meydan’ı kullanmaya devam etmektedir?

Sevgili Arkadaşlarımız,

 Okulumuzla kurduğumuz bağımız, anılarımız ve sevgimiz ne izne muhtaçtır ne de imzaya.

 9 Ekim camiamızın bağını ve birlikteliğini gösterme zamanıdır!

9 Ekim’de Akatlar Sanatçılar Parkı’nda saat 11.00’de

“Boğaziçi Mezunları Buluşması”

#SensizOlmaz

 Önemli Not:

BÜ Yönetimi, red yanıtına aşağıdaki notu düşmüştür:

 “Ekim ayının üçüncü haftasından itibaren herhangi bir tarih için başvuru yaptığınız takdirde talebiniz uygunluğa göre tekrar değerlendirilecektir.”

Tüm mezunlarımıza duyurmak isteriz ki, Mezunlar Günü’müzü ait olduğu yerde düzenleme ısrarımızdan vazgeçmiş değiliz. Gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

BÜMED Yönetim Kurulu