Boğaziçi direnişine katılan öğrencilere ev baskını

Boğaziçi direnişine katılan bir grup öğrencinin evlerine gece yarısı polis tarafından baskın düzenlendiAKP Genel Başkanı ve Cumurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne kayyum r...

GÜNDEM 23.05.2021 - 11:39 23.05.2021 - 11:39

Boğaziçi direnişine katılan bir grup öğrencinin evlerine gece yarısı polis tarafından baskın düzenlendi

AKP Genel Başkanı ve Cumurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne kayyum rektör olarak atanan Melih Bulu'ya tepki gösteren bir grup öğrencinin evlerine gece yarısı baskını düzenledi. Üniversite öğrencisi Devrimci Öğrenci Birliği (DÖB) ve Birleşik Gençlik Meclisleri (BGM) üyesi Çağlar Karabulut “ifade eksikliği” gerekçesiyle Etiler Karakolu’na götürüldü.

10'A YAKIN ÖĞRENCİNİN EVİ BASILDI

Sendika.org'da yer alan habere göre yaklaşık 10 ev basıldı. Öğrenciler ikametgahlarında bulunamadı. Polisin elinde liste olduğu düşünülüyor. Çağlar Karabulut’un ifadesi Etiler Karakolu’nda avukatı eşliğinde alındı. Karabulut’a 17 Mayıs’ta Boğaziçi Üniversite’sinde kablosunun kesildiği iddia edilen güvenlik kameraları hakkında suçlama yöneltildi. Karabulut, ifade işleminin ardından karakoldan serbest bırakıldı. 4 öğrencinin daha aynı nedenle ifadesi alınmak isteniyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@