Boğaziçi davası 26 Kasım’a ertelendi

İstanbul Kadıköy’deki Boğaziçi eylemlerinde gözaltına alınıp tutuklanan ve daha sonra tahliye olan Anıl Akyüz ve Şilan Delipalta’nın da yargılandıkları davanın 2. duruşması bugün görüldü.

GÜNDEM 17.09.2021 - 12:23 17.09.2021 - 12:36

Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından başlayan protesto gösterilerinde gözaltına alınıp tutuklanan ve daha sonra tahliye edilen Anıl Akyüz ve Şilan Delipalta’nın da aralarında bulunduğu 12 öğrenci hakkında açılan davanın 2. duruşması Anadolu 38. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

İleri'den Ersan Kınık'ın haberine göre savcılığın adli kontrol kararının devam etmesini talep ettiği duruşmada, sanık avukatları adli kontrol kararının kaldırılması talebinde bulundu.

Polislerin de ifadelerinin alındığı duruşmada bazı polislerin sanıklardan şikayetçi olmadıkları ve davaya müdahil olmak istemedikleri dikkat çekti.

Dosyanın bilirkişiden dönmesinin beklendiği dava, sanık avukatlarının adli kontrol tedbirlerinin kaldırılmasına yönelik talepleri reddedilerek 26 Kasım 2021 tarihine ertelendi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@