Bodrum Yalıkavak'ta orman yangını

Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum'da makilik alanda yangın çıktı. Bölgede 10 hektarlık alan zarar görürken yangın kontrol altına alındı.Bodrum'da meydana gelen orman yangınında 10 hektar maki...

EKOLOJİ-ÇEVRE 25.06.2020 - 20:09 25.06.2020 - 20:09

Muğla'nın turistik ilçesi Bodrum'da makilik alanda yangın çıktı. Bölgede 10 hektarlık alan zarar görürken yangın kontrol altına alındı.

Bodrum'da meydana gelen orman yangınında 10 hektar makilik alan zarar gördü.

YANGIN YİNE MANZARALI YERDE ÇIKTI

Bodrum'un Yalıkavak Mahallesi Küdür mevkisinde çıkan orman yangını, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Helikopter ve arazözlerle yapılan müdahale sonucu orman yangını kontrol altına alındı. Yangının çıktığı bölgenin yerleşim yerlerine yakını makilik ve manzarası güzel alanlar olması ise dikkat çekti. Antalya Kaş'ta çıkan orman yangını sonucu bölgedeki bazı araziler imara açılmıştı. Yalıkavak'ta bulunan 10 hektarlık alanın yok olması ise akıllara aynı senaryonun tekrarlanıp tekrarlanmayacağı sorularını getirdi.

HAYVANLAR DA ETKİLENDİ

Yangının çıktığı bölge yerleşim yerlerine ve hayvanların doğal yaşam alanlarına yakın olduğu için insanlarla bir arada yaşamaya alışkın sokak kedileri de olumsuz etkilendi. Yangında hafif yaralanan bir sokak kedisine itfaiye ekipleri ve yurttaşlar müdahale etti. Ardından bir kaplumbağa yangından kurtarıldı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@