Sokakta yaşayan köpeklerin havlamasından korkup düşen bir polis memurunun şikayeti üzerine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer hakkında soruşturma açıldı. Seçer, müfettişlere ifade verdi.

Bugün hava nasıl olacak? Bugün hava nasıl olacak?

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer hakkında "sabah namazına giderken havlayan köpekten rahatsız olan" polis memurunun şikayeti üzerine soruşturma açıldı.  Mersin Valiliği polisin şikayeti üzerine soruşturma açtı ve ifadesini almak üzere Vahap Seçer'e müfettiş gönderdi. "Korktuğu için beni şikayet eden memura mı bu şikayeti ciddiye alıp soruşturma açana mı yanayım? Allah sonumuzu hayretsin!" diyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, hakkındaki soruşturma evrağını Twitter'da paylaştı. Belediye Başkanı Seçer, iddianın aksine olay sonrası Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin olay yerine gittiğini ve üç köpeği teslim aldığını da belirterek, ilgili belgeyi kamuoyuyla paylaştı.

"YARALANMAMA SEBEP OLDUĞU İÇİN..."

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na da şikayette bulunuldu. Seçer'in paylaştığı şikayet dilekçesinde, polis memurunun başından geçenleri aktardığı görülüyor. Dilekçede şikayetle ilgili şu cümleler yer alıyor: "Hiçbir önlem alınmadığı ve sokak hayvanlarını doğal alan yerine halkın yaşam alanı içine bırakıp yaralanmama neden sebep oldukları için Mersin Büyükşehir Beledriye Başkanı Vahap Seçer ve ismini bilmediğim Sokak Hayvanlarını Koruma Daire Başkanı hakkında şikayetçiyim. "

vahap secer