Bir ayı aşkın süredir denizde olan balıkçılarda Covid-19'a rastlandı

Arjantin'de 35 gündür denizde olan ve açılmadan önce de karantinada olan balıkçılarda koronavirüse rastlandı.Bir ayı aşkın süredir denizde olan Arjantinli balıkçılarda koronavirüs tespit edi...

DÜNYA 15.07.2020 - 11:13 15.07.2020 - 11:13 Dokuz8 Haber

Arjantin'de 35 gündür denizde olan ve açılmadan önce de karantinada olan balıkçılarda koronavirüse rastlandı.

Bir ayı aşkın süredir denizde olan Arjantinli balıkçılarda koronavirüs tespit edildi.

POZİTİF VAKA SAYISI 64'E YÜKSELDİ

Arjantin resmi haber ajansı TELAM'da çıkan habere göre, ülkenin kuzeyindeki Tierra del Fuego eyaletine bağlı Ushuaia şehrinde demirli Etchizen Maru isimli balıkçı teknesinde 35 gün denizde avlanıp karaya dönen balıkçılar arasında Covid-19 testi pozitif çıkanların sayısı 64'e yükseldi. Denize açılmak üzere Tierra del Fuego'ya hava yoluyla gitmeden önce Buenos Aires'te Covid-19 testi yaptırıp negatif sonuç alan ve bu eyalete vardıklarında 14 gün karantinada kalan balıkçılarda, hiçbir limana uğramadan geri dönmelerine karşın Covid-19'a rastlandı.

BALIKÇILAR TEKNEDE KARANTİNAYA ALINDI

Virüs çıkan mürettebattan belirtileri hafif olanlar teknede karantina altına alınırken, 3 kişi de hastaneye sevk edildi. Tierra del Fuego Sağlık Bakanlığı, virüsün balıkçılara ne zaman bulaştığını belirlemek için test yapılacağını açıkladı. Cumartesi Ushuaia Limanı'na demir atan teknede 7 kişide Covid-19 tespit edilmişti. Ülkenin güneyinde yer alan Tierra del Fuego eyaletinde şu ana kadar 205 kişide Covid-19 görüldü.Nüfusu 44 milyonu aşan Arjantin'de 1903 kişinin hayatına mal olan virüse, 103 bin 265 kişide rastlandı. Ülkede 20 Mart'ta ilan edilen ve izin verilenler hariç halkın yalnızca temel ihtiyaçları için evden çıkmasına müsaade edilen karantina uygulaması, virüsün toplum içinde yayılmadığı yerlerde kaldırılmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@