ABD'de Mega Millions piyangosunda 1,34 milyar dolar kazanan kişinin kimliği gizemini koruyor. Illinois eyaletindeki talihli yaklaşık bir aydır başvuru yapmadı.

Önceki çekilişteki sayıları tutturan olmaması sebebiyle büyük ödül giderek yükselmiş, ikramiye biriktikçe oyuna ilgi de artmıştı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Bir benzin istasyonunda satılan biletin sahibi, 6 rakamı da bilerek şans oyunun tarihindeki en büyük ikinci ikramiyenin sahibi olmuştu. Altı rakamı birden tutturma ihtimalinin 300 milyonda bir olduğu açıklanmıştı.

Bununla birlikte yetkililer, bilet sahibinin ikramiyeyi kazandığını bilmeme veya henüz kendisini hazır hissetmediği için kendileriyle temasa geçmeme ihtimalleri olduğunu söyledi.

Mega Millions Illinois Müdürü Harold Mays şöyle konuştu:

Ödül kazandığını bilip bilmediğini bilmiyoruz. Bu yüzden herkesi biletini kontrol etmeye çağırıyorum.

Kurallara göre talihlinin, ikramiyeyi almak için çekiliş tarihinden sonra bir yıl süresi var. 250 bin dolardan fazla para kazananların kimliği isteğe bağlı olarak gizlenebiliyor.

Ödül bu süre içerisinde talep edilmezse, para eyalet yönetimlerine geri dağıtılıyor. 

Almanya'ya gelen Ukraynalı mültecilerin sayısı 1 milyonu geçti Almanya'ya gelen Ukraynalı mültecilerin sayısı 1 milyonu geçti

Mega Millions tarihinin tek kişiye çıkan en büyük ödülü 2018'de 1,5 milyar dolarlık ikramiye olmuştu.