"BioNTech aşısının pıhtı yapma riski yok, penisilin alerjisi olanlar da yaptırabilir"

Koronavirüs aşılanmasına yönelik açıklamalarda bulunan Prof. Rr. Unutmaz, "BioNTech aşısının pıhtı yapma riski yok, penisilin alerjisi olanlar da yaptırabilir" açıklamasında bulundu.ABD’de...

DÜNYA 13.06.2021 - 16:45 13.06.2021 - 16:45 Dokuz8 Haber

Koronavirüs aşılanmasına yönelik açıklamalarda bulunan Prof. Rr. Unutmaz, "BioNTech aşısının pıhtı yapma riski yok, penisilin alerjisi olanlar da yaptırabilir" açıklamasında bulundu.

ABD’de Jackson Laboratuvarı Enstitüsü’nde baş araştırmacı olarak çalışmalarını yürüten Prof. Dr. Derya Unutmaz, BionTech aşısının pıhtı yapma riskinin olmadığını belirtti. Bağışıklık sistemi uzmanı Prof. Dr. Derya Unutmaz BioNTech aşısıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Prof. Dr. Unutmaz, penisilin alerjisi olanların BioNTech aşısını olabileceğini söyledi. Prof. Dr. Unutmaz'ın paylaşımı şöyle: "Biontech aşısı ile net bilgiler:1) Bu aşının pıhtı yapma riski yoktur, kan sulandırıcı falan almanın bir anlamı yoktur (başka hastalık için gerekli ise de zararı olmaz).2) Penisilin alerjisi olanlar da bu aşıyı olabilir. Bu aşı ile penisilin veya başka ilaçların alakası yoktur."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@