Bilirkişi incelemesi sona erdi: Olay yerine giden polislerden biri, Zaynal’ın babasını aramış

Gülistan Doku soruşturmasında bilirkişi incelemesi sona erdi. Av. Çimen, "Olay yerine giden polislerden biri, Zaynal’ın polis babasını aramış" açıklamasında bulundu.Tunceli’de 203 gündür ken...

TOPLUMSAL CİNSİYET 25.07.2020 - 09:45 25.07.2020 - 09:45

Gülistan Doku soruşturmasında bilirkişi incelemesi sona erdi. Av. Çimen, "Olay yerine giden polislerden biri, Zaynal’ın polis babasını aramış" açıklamasında bulundu.

Tunceli’de 203 gündür kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun dosyadaki baş şüpheli Zaynal Abakarov ile kaybolduğu gün yaptığı görüşmenin kamera kayıtlarına ilişkin bilirkişi tarafından yapılan inceleme tamamlandı.Cumhuriyet'ten Mehmet Kızmaz'ın haberine göre, raporda, Abakarov’un Gülistan ile konuşmasının 'sokakta karşılaşılan bir erkek ve kadının bilinen normal konuşmaları gibi olmadığı' belirtiliyor ve 'ihtar-ikaz-izah anlamında bedensel hareketleri okunmakta' deniliyor.Zaynal Abakarov’un Gülistan Doku ile çalıştığı kafede yaptığı görüşme öncesinde Abakarov’un muhtemelen aynı yerde çalışan 3 kadınla da görüşme yaptığı belirtildi. Bilirkişi raporunda bu kadınlardan "Tanık olabilirler" diye bahsedildi.

POLİS, ABAKAROV'UN BABASINI ARAMIŞ

Raporda HTS kayıtlarının da olduğunu belirten avukat Ali Çimen, "HTS kayıtlarında, Gülistan kaybolmadan önceki gün, Zaynal Abakarov’un Gülistan’ı alıkoyup ve darp etme olayında olay yerine giden polislerden birinin o an Zaynal’ın polis babasını aradığı ortaya çıktı" açıklamasında bulundu."Bu görüşmenin Abakarov’un gözaltına alınmamasında bir bağı var mı?" diye soran Av. Çimen, "Bu kadınların beyanı hiç soruşturmaya girmedi. Bu özellikle gizleniyor" diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@