Bilecik Belediyesi'nden geleneksel ramazan etkinlikleri Bilecik Belediyesi'nden geleneksel ramazan etkinlikleri

Yapılan duyurular sonrasında Atatürk Parkı, Kent Konseyi ve Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezi'nde bir araya getirilen yardım malzemeleri, Bilecik Belediyesi çalışanları tarafından sınıflandırılarak, kolilere koyuldu.

Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı yardım toplama çalışmalarını yerinde inceledi.

"YARDIM ARAÇLARIMIZ YARIN YOLA ÇIKACAK"

Başkanvekili Subaşı, "Öncelikle tüm ülkemiz ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum. Umuyorum ki yaralarımızı en kısa sürede sararız ve en az can kaybıyla bu zor süreci  atlatırız. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bilecik Belediyesi olarak bizler de yardım seferberliğine katıldık. Toplanan malzemeleri arkadaşlarımız en iyi şekilde ayırarak yardım bölgesine ulaştırılmak üzere hazırlıyorlar. Duyarlılık göstererek, bu yardım kampanyasında yer alan tüm Bilecikliler'e çok teşekkür ediyorum" dedi.

"İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLERİMİZ YARDIM İÇİN MALATYA’YA DOĞRU YOLA ÇIKTI"

Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yardım için Malatya’ya doğru yola çıktığı bilgisini veren Subaşı, "Vatandaşlarımızdan ricamız deprem bölgesinde kolay bir şekilde kullanılmak üzere olan gıda ve ürünleri göndermeleridir. Kış mevsiminde olmamız nedeniyle kışlık giysiler, montlar, ayakkabılar, battaniye ve ısıtıcılar çok faydalı olacaktır. Bunun dışında tüketimi kolay konserve ve kuru gıda ürünlerinin de oradaki vatandaşlarımız için faydalı olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.