Bilecik Belediyesi, Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki sokak hayvanlarını kış mevsiminde soğuktan korumak için ısıtma sistemi kurdu.

Milli güreşçi Başak Duman, Yasemin Adar Yiğit'i örnek alıyor Milli güreşçi Başak Duman, Yasemin Adar Yiğit'i örnek alıyor

Başta sokak hayvanları için sağlanan imkanların yanı sıra tilki, sansar, kuş türleri gibi onlarca yaban hayvanının da tedavi edilerek, doğal yaşam ortamına salındığı tedavi ve rehabilitasyon merkezinde tüm hayvanlar ısıtma sistemiyle soğuktan korunuyor. Belediye bünyesinde görev yapan Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, uygulama ile örnek bir çalışmayı ortaya koyduklarını belirterek, şunları söyledi:

‘“Can dostlarımızı, yaz mevsiminin olumsuzluklarına karşı koruduğumuz gibi kışın da onların üşümemesi için çok güzel bir uygulama başlattık. Bölgemizde örnek bir tesis olan Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde şu ana kadar binlerce can dostumuzu misafir etmenin dışında yüzlercesini de tedavi etme imkanı bulduk. Bir diğer güzel uygulamamız da onların üşümemesi için yaptığımız ısıtıcı sistemidir. Gerek kedi bölümünde gerek köpek bölümündeki tüm barınaklarımızda ısıtıcı sistemimiz mevcut olup, can dostlarımızı kışın soğuklarından bir nebze de olsa korumaya çalışıyoruz.”