Halk TV, Show TV, Tele 1 ve FOX TV'ye ceza yağdı Halk TV, Show TV, Tele 1 ve FOX TV'ye ceza yağdı

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nin önceki gün yaşanan hırsızlık olayında çalınan cemiyet kapıları ve bazı malzemeleri bulundu.

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nin (BİGACEM) Bitlis merkez bürosunun malzemeleri ve kapıları geçtiğimiz günlerde çalınmıştı. BİGACEM’in olayla ilgili şikayeti sonrası Emniyet tarafından başlatılan soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında yapılan bir ihbarı değerlendiren Bitlis Emniyet Müdürlüğü ekipleri, BİGACEM’in çalınan bazı malzemelerinin yerini tespit etti. Çalınan malzemelerin bir kısmının Bitlis’te restorasyon çalışması yapan bir firmaya tahsis edilmiş binada olduğunu tespit eden polisler söz konusu yerle ilgili arama kararı çıkardı. Arama kararına istinaden arama yapılan yerde bazı eşyalar tespit eden polis ekipleri eşyaların BİGACEM’in çalınan eşyalarının olup olmadığı teşhisi için BİGACEM Başkanı Sinan Aygül’ü aradı. BİGACEM yönetimi ile birlikte olay yerine giden Aygül, söz konusu yerde bulunan eşyalardan bazılarının cemiyet binasından çalınan eşyalar olduğunu teşhis etti. BİGACEM’in çalınan iki kapısı ve bazı masa ve sandalyelerden oluşan malzemelerin bir kısmını buldu.

Öte yandan; cemiyetin çalınan eşyalarının bulunduğu yerin Bitlis'te Dere Üstü Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında tarihi yapıların restorasyon işini yapan H.İ’ye ait firmanın işçilerinin kaldığı bina olduğu tespit edildi. Bunun üzerine polis ekipleri firma yetkilerinin de ifadesine başvurdu.

Çalınan eşyaların büyük bir bölümünün söz konusu kullanılamaz halde bulunduğu büyük bir kısmının ise hala kayıp olduğuna dikkat çeken BİGACEM Başkanı Aygül, hırsızlık olayının ne amaçla yapıldığını henüz anlayamadıklarını söyleyerek, “Bize ait yerde kilitli kapı arkasında bulunan malzemelerimiz, H.İ. isimli bir şahsa ait firmaya tahsis edilmiş kapısı kilitli bir yerde bulundu. Bu apaçık bir şekilde suçüstü halidir. Nasıl izah ettiklerini bilmiyoruz. Çalışan işçilere topu atıyorlar ancak bütün işçilere değil, çalışan işçilerin bir kısmına. Orada kendi imkanlarımızla tespit ettik ki farklı işlerde çalışan işçiler var, bir kısmının çalıştığı iş ve iş sahibi bizim açımızdan bambaşka bir skandaldır. Biz mağdur tarafız, soruşturma devam ediyor, elimizde şüpheli firmanın elindeki kadar isimler konusunda kesin deliller yok. Bizim, firma ismi gibi her türlü şüpheden uzak delille tespit edilmeden isim açıklamamız doğru değil. O yüzden ilgili tarafın çıkıp açıklama yapmasını bekliyoruz. Aksi takdirde bizler söz konusu kişileri açık kimlik bilgileri ile birlikte tüm kamuoyuna açıklayacağız” şeklinde konuştu.