Biden: Putin’le görüşmede özgür dünyanın lideri olduğumu hissettim

ABD Başkanı Joe Biden, Cenevre’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüştüğü anı hatırlatarak, “İlk kez özgür dünyanın lideri olarak bu ofiste olduğum kavramını hissettim” dedi.

AMERİKA 22.07.2021 - 15:08 22.07.2021 - 15:14 Dokuz8 Haber

ABD Başkanı Joe Biden, başkanlık göreviyle ilgili hislerini paylaştığı açıklamasında, Cenevre’de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüştüğü anı hatırlatarak, “İlk kez özgür dünyanın lideri olarak bu ofiste olduğum kavramını hissettim” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, CNN’in Ohio’da gerçekleştirdiği bir programa konuk oldu. Biden, Beyaz Saray’daki günlerine ilişkin hislerini anlattı. Beyaz Saray personelinden sabahları kendisine kahvaltı hazırlamalarını istemediğini söyleyen Biden, sabahları sabahlığını giyerek gezinmeyi sevdiğini belirtti.

Biden, başkan olmanın gerçek ağırlığını G7 Zirvesi’ne gitmek için Avrupa’ya yaptığı ilk ziyarette ve dünya liderleriyle tanıştığında yaşadığını söyledi. Biden “G7’ye gidip çok konuda fikirlerini değiştirme şansım oldu. Hiçbir eleştiride Çin’i dahil etmiyorlardı.” dedi.

Biden, Cenevre’de Rusya Devlet Başkanı Putin’le yaptığı görüşmenin de altını çizerek “Putin kim olduğumu biliyor. Söylediğimin arkasında olduğumu, yapacağım dediğimi yapacağımı biliyor. İlk kez o zaman özgür dünyanın lideri olarak bu ofiste olduğumu hissettim.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@