Biden Kongre üyeleri ile görüştü: "Başkanlığım gelecek hafta olacaklara bağlı"

ABD medyası, Başkan Biden'ın Kongre üyeleri ile yaptığı görüşmede, başkanlığının, altyapı paketinin gelecek hafta onaylanıp onaylanmasına bağlı olduğunu söylediğini yazdı.

AMERİKA 29.10.2021 - 10:28 29.10.2021 - 10:33

ABD Başkanı Joe Biden'ın, Avrupa ziyareti için Washington'dan ayrılmadan önce sabah saatlerinde Kongre'de Temsilciler Meclisi ve Senato üyeleri ile bir araya gelerek uzun zamandır üzerinde görüşülen altyapı paketini görüştüğü aktarıldı.

ABD BASINI: "G-20 ÖNCESİ ELİNİ GÜÇLENDİRİR"

Amerikan basınının konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberlerine göre, Biden söz konusu altyapı paketinin bir an önce geçirilmesinin Roma'da 30-31 Ekim'de düzenlenecek G20 Zirvesinde kendisinin elini güçlendireceğini kaydetti.

AA'nın aktardığına göre Biden, paketin gelecek hafta Kongre'den geçmesinin de önemine işaret ederek, "Temsilciler Meclisi ve Senato'daki çoğunluğumuzu korumamız ile benim başkanlığımın gelecek hafta olacaklara bağlı olduğunu söylemem abartı olmaz" ifadesini kullandı.

ALTYAPI PAKETİNE DESTEK ÇAĞRISI

Kongre ve Beyaz Saray arasında aylar süren görüşmenin ardından ABD Başkanı Joe Biden'ın 1,75 trilyon dolarlık sosyal harcama planının yeni çerçevesinin detayları bu sabah Beyaz Saray tarafından paylaşılmıştı.

Biden, ilerleyen saatlerde Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada tüm Kongre üyelerini bu pakete destek vermeye çağırmıştı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST