Beyzbol sahası bile olmayan Adana'da rekor beyzbol sopası satışı

Adana'da beyzbol sopası satışları son yıllarda rekor seviyelere yükseldi. Kentte beyzbol takımı veya sahası ise yok.Adana'da hemen hemen herkeste beyzbol sopası var. Fakat bu insanların hiçb...

TOPLUM & YAŞAM 20.08.2020 - 12:07 20.08.2020 - 12:07

Adana'da beyzbol sopası satışları son yıllarda rekor seviyelere yükseldi. Kentte beyzbol takımı veya sahası ise yok.

Adana'da hemen hemen herkeste beyzbol sopası var. Fakat bu insanların hiçbirisi beyzbol oynamıyor.

SAVUNMA AMAÇLI KULLANILIYOR

Adli olaylarla basında en fazla yer alan kentlerden biri olan Adana, bu sefer de beyzbol sopası satışlarıyla gündemde. Kentteki beyzbol satışları son dönemde rekor kırdı. Spor malzemeleri ve ahşap imalatı yapılan iş yerlerinde, 20-30 TL arası değişen fiyatlarla satılan beyzbol sopaları, özellikle 18-30 yaş arası kişiler tarafından sporun dışında savunma amaçlı olarak kullanılıyor.

CAYDIRICI OLUYOR

DHA'nın haberine göre, Seyhan ilçesinde ahşap ev gereçleri yapan Mehmet Ali Özçağla, beyzbol sopalarını talep edenlerin, genellikle kendilerini savunma amaçlı kullandıklarını söyledi. Beyzbol sopalarının fiyatlarının boyutuna göre değiştiğini 20 ila 30 TL arasında satıldığını dile getiren, Özçağla, "Evlerde ve otomobillerde bulunduruyorlar. Herhangi bir kavga anında kullanmak için. Günlük 5-6 adet satıyoruz, fiyatları boyutuna göre değişiyor. Gelen müşterilerimiz açık açık söylüyor, 'Arabaya koyacağım, kendimi savunmak için' diyorlar. Caydırıcı oluyor" dedi.Kentte belli aralıklarla denetimlerde bulunan polis, araçlarda yaptığı aramalar sırasında bulduğu çok sayıda beyzbol sopasına el koyuyor. Geçtiğimiz yıllarda el koyulan sopalardan biri, üzerinde yazan "Kişisel olaylara müdahale aracı (KOMA)" yazısıyla gündem olmuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@