TÜRKBESD verilerine göre beyaz eşya satışları Temmuz'da bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2 düşerken ihracat yüzde 7 düşüş kaydetti. Beyaz eşya üretimi Temmuz'da yıllık yüzde 4 geriledi.

Beyaz eşya sektöründe Temmuz ayı iç satış, ihracat ve üretimde kayıpların yaşandığı bir ay oldu.

Sıfır otomobil fiyatlarına zam geldi: İşte Türkiye'de 2022 yılında satılan en ucuz sıfır otomobiller Sıfır otomobil fiyatlarına zam geldi: İşte Türkiye'de 2022 yılında satılan en ucuz sıfır otomobiller

TÜRKBESD verilerine göre beyaz eşya iç satışları Temmuz'da yıllık yüzde 2 geriledi. İhracatta aynı dönemde yüzde 7'lık kayıp olurken üretim de yüzde 4 azaldı.

Yılın ilk yedi ayı itibarıyla iç satış ve ihracak olmak üzere toplam satışların bir önceki yıla göre yüzde 2 daralırken satış adedi 19 milyon 361 bin 159 oldu.

TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Can Dinçer, "İç satışlardaki düşüşün üretimi etkileyebileceği dikkate alındığında, kredi kartı taksit sayılarının artırılması ve ÖTV'nin kaldırılması yararlı olacaktır." değerlendirmesinde bulundu. Dinçer, lokomotif konumdaki sektör için maliyet yükü oluşturan korumacı önlemlerin de tekrar değerlendirilmesi gerektiğini dile getirdi.