Haber: Sabri Kırdar

Büro Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi üyeleri protesto sırasında sık sık “ servis hakkımız gasp edilemez, birleşe birleşe kazanacağız, yaşasın örgütlü, mücadelemiz, kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” şeklinde slogan attılar.

SERVİS HAKKIMIZ GASP EDİLEMEZ

Protesto sırasında kısa bir açıklama yapan BES Antalya Şubesi Başkanı Devrim Mol;

“Bu ülkenin emekçileri, üretenleri, en çok vergi ödeyenleri olarak tasarruf yalanı altında yeni bir saldırıya maruz kaldık. Bu tasarruf değil, daha fazla yoksulluk, daha fazla işsizlik, daha fazla güvencesizlik, daha fazla angarya çalışma paketidir. Sermayeden alınmaktan vazgeçilen vergiler planlanan tasarruf miktarının 20 katıdır” dedi.

İtibardan, şatafattan, lüks araçlardan, lüks makam odalarından, kamu özel işbirliği marifetiyle yandaşlara garanti ödemelerinden, saray harcamalarından, güvenlik harcamalarından vazgeçmeyen iktidar gözünü kamu hizmetlerine, kamu emekçilerine dikmiştir diyen Devrim Mol konuşmasının devamında şunları ifade etti ; “Sanki ortada lojman kalmış gibi, çok az sayıda olanlarda da üst düzey yetkililer oturmuyormuş gibi, gözünü aslında yararlanamadığımız lojman hakkına, çok az kurumda var olan servis hakkımıza göz dikmiş durumda.

Gerçekten tasarruf yapma niyetiniz varsa yüzünüzü, dakikada iki asgari ücret tüketen saray harcamalarına, yandaşlara hazineden aktarılan garanti ödemelerine, kur korumalı mevduat soygununa çevireceksiniz. Gerçekten tasarruf yapmak istiyorsanız lüks uçaklardan, lüks araçlardan vazgeçeceksiniz. Hazineye gelir sağlama niyetiniz varsa vergide adaleti sağlayacak, servet sahiplerinden servet vergisi alacaksınız.

Tüm bunları yapmazken yoksulluk rakamının yanından bile geçmeyen maaşımızla geçinmeye çalışan biz kamu emekçilerinin zaten kısıtlı olan servis hakkımızın gasp edilmesini asla kabul etmiyoruz. Bu karardan dönülene kadar fiili meşru eylem ve mücadelemize devam edeceğimizi duyuruyoruz. Şimdi protesto için alkışlıyoruz”