Batman Belediyesi’ne atanan kayyumun, yaptığı milyonlarca TL’lik ihaleleri yandaşlara verdiği ortaya çıktı.

Birçok ihale deprem, sel gibi olağanüstü hallerde mağduriyetlerin önlenmesi amacıyla başvurulacak “21/B-Pazarlık Usulü” kullanarak yapıldı. 20 kolon ve 2 duvarın boyanması 155 bin TL’ye yapılırken su deposu 12 milyon 122 bin TL’ye eski AKP milletvekilinin akrabasına ait şirkete verildi.

Kayyumla yönetilen Batman Belediyesi’nin, yaptığı ihaleleri firma veya şirketlere değil de isimlere vermesi dikkat çekti. İsimleriyle yüklenici olan çoğu kişinin Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) hangi şirket adına ihaleleri aldığına dair herhangi bir bilgiye ise yer verilmedi.

Gözden kaçırmayın

Adalet Bakanlığı, Avrupa Konseyi raportörlerine Osman Kavala’yı ziyaret etme izni vermedi Adalet Bakanlığı, Avrupa Konseyi raportörlerine Osman Kavala’yı ziyaret etme izni vermedi

İHALE VEKİLİN AKRABASINA GİTTİ

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; “Çamlıtepe-2 mevkiinde su depolarının yapım işi” pazarlık usulü ile 12 milyon 122 bin 766 TL’ye eski AKP milletvekili Nezir Nasıroğlu’nun akrabasına ait olan Embest Yapı ile Altı FN İnşaat iş ortaklığına verildi.

“Sanat sokağı yapım işi” 21/B kapsamında 1 milyon 329 bin TL’ye Akyılmaz Makina Turizm İnşaat Nakliye’ye verildi. “Dere ve çay projesi modelleme geliştirme ve animasyon ihtiyacının karşılanma işi” 100 bin TL ve “Batman tanıtım işi” de 300 bin TL’ye Hurşit Aksakal’a verildi.

20 KOLON VE 2 DUVAR BOYAMA İŞİ 155 BİN 200 TL

“20 adet kolona, iki adet büyük duvara resim ve boyama hizmeti alım işi” pazarlık usulü ile 155 bin 200 TL’ye yüklenici olarak Millet Cemiyeti Genel Başkan ve Türkiye Gençlik Konseyi Onursal Başkanı olan Mekan Görük’e verildi.

Bütçesi İçişleri Bakanlığı tarafından karşılanmasına rağmen Batman Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası’nın yapımı için 6 milyon 283 bin 434 TL ile ihaleye verildi.