Başsavcılıktan Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili soruşturmaya dair açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, "Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheliler F.G., D.C. ve Ü.U.'un gözaltı süresinin bir gün süreyle uzatılmasına karar vermiştir" açıklamasında bulundu.

TOPLUMSAL CİNSİYET 05.08.2021 - 13:00 05.08.2021 - 13:15

Aleyna Çakır olarak bilinen 21 yaşındaki Sema Esen'in ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun, bu defa da önceki gece Ankara'da evinde ölü bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu'nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Uygun'un gözaltına alındığı Hankulu'nun ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya ilişkin yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Esra Hankulu'nun ölümü olayının bildirilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatıldı. Olay günü evde bulunan F.G., D.C. ve Ü.U. isimli şahıslar gözaltına alındı. Soruşturmanın bulunduğu aşama, şüpheli sayısı dikkate alınarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca şüpheliler F.G., D.C. ve Ü.U.'un gözaltı süresinin bir gün süreyle uzatılmasına karar vermiştir. Olayla ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturma etraflıca ve titizlikle sürdürülmektedir."

hankulu.jpg

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@