Kanser hastası anne kendisi ve hasta çocukları için yardım bekliyor Kanser hastası anne kendisi ve hasta çocukları için yardım bekliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, depremden etkilenen Osmaniye’nin Yarbaşı ilçesinde üretilen yer fıstığını belediye olarak satın alarak üreticiye destek olacaklarını söyledi.

Osmaniye’de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yardım ve çalışmaları yerinde izleyen Soyer, depremden etkilenen Osmaniye’nin ilçelerine de ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Düziçi’nin Yarbaşı Belediyesi’ni ziyaret Başkan Tunç Soyer, Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar’dan köylerdeki tarımsal üretim hakkında bilgi aldı. Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Yarbaşı Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi aracılığıyla bölgede üretilen yer fıstığını satın alarak bölgeye destek olacağını söyledi. 

“NE GEREKİYORSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Soyer, Yarbaşı Belediyesi’nin Halk Ekmek Fabrikası’nı da ziyaret etti. Ardından afet planlama merkezine giden Başkan Soyer, dernekler tarafından toplanan yardımların koordinasyonu hakkında bilgi aldı. Yarbaşı’ndan ihtiyaç noktasına ulaştırılan yardımları değerlendiren Başkan Soyer, “Burada yaptığınız iş çok kıymetli. Buradaki her bir battaniye hayati önem taşıyor. Biz de sizlerin yanındayız, ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Başkan Soyer, son olarak Cevdetiye Belediye Başkanı Mehmet Özer’i makamında ziyaret etti ve bölge hakkında bilgi aldı.