Başkan koronavirüse yakalandı, keresteci vekili ağaçları kesti

Çorum'un Kargı ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Zeki Şen'in Covid-19’a yakalanması nedeniyle yerine vekaleten eden meclis üyesi İbrahim Eken'in meradaki çok sayıda ağacı kestirdiği iddia edildi.

EKOLOJİ-ÇEVRE 17.11.2020 - 09:50 17.11.2020 - 09:50

Çorum'un Kargı ilçesinin AKP'li Belediye Başkanı Zeki Şen'in Covid-19’a yakalanması nedeniyle yerine vekaleten eden meclis üyesi İbrahim Eken'in meradaki çok sayıda ağacı kestirdiği iddia edildi.

Çorum'un Kargı ilçesi CHP Belediye meclis üyesi Sonay Ergül, AKP’li Kargı Belediye Başkan vekili İbrahim Eken'in ilçe merasındaki ağaçları kestiğini iddia etti.Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, Belediye Başkanı Zeki Şen’in koronavirüse yakalandığı için karantinada olduğunu belirten Ergül, yerine vekaleten Başkan Vekili ve aynı zamanda kereste ticareti ile uğraşan İbrahim Eken'in baktığını ve meradaki ağaçları da onun kestirdiğini ileri sürdü.

"MERADAKİ AĞAÇLAR  KESİLDİ"

Bölgede yaşayan ve hayvancılık yapan yurttaşlarla görüşmeye gittiğinde meradaki ağaçların kesildiğini fark ettiğini söyleyen Sonay Ergül, fotoğraflar çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Belediye Başkanı Zeki Şen’in karantinada olduğu bir dönemde meydana gelen olayın dikkat çektiğini dile getiren Ergül,“Sayın Belediye Başkanı Zeki Şen’nin karantina altında olduğu bir dönemde yerine bakan şahsın keresteci olması, mera alanlarına müdahale hakkının belediyelerde olup olmadığını, zamanında kafe ihalesine kendisi girmesi gibi bir yanlış içinde olabilir mi? Kargı halkı, bu ağaç katliamına kimler tarafından izin verildiğini, belediyenin yetki alanının ne kadarlık bir alanda olduğunu merak etmektedir?Bu meraların korunması için gereken takibe devam edeceğiz. Halkımızın menfaatine olan her konu yasalar çerçevesinde bizim mücadele konumuz olacaktır” ifadelerini kullandı.

“AĞAÇLAR ÇÜRÜMÜŞTÜ” SAVUNMASI

Kargı Belediye başkan vekili İbrahim Eken ise, Sonay Ergül'ün iddialarının asılsız olduğunu ifade ederek, “Ağaçlar çürümüştü, devrilip insanlara zarar verebilirdi. Kestiği ağaçlar belediye alan sınırları içerisindedir. Meradan ağaç kesilmemiştir. Sonay Ergül boş boş konuşuyor” diye konuştu.

SİLAHLI SALDIRIDAN ŞİKAYET ETMİŞTİ

CHP Belediye Meclis üyesi Sonay Ergül, geçtiğimiz Mayıs ayında AKP’li meclisi üyesi İbrahim Eken'in gece yarısı yaylaya giderken aracını önünü kestiğini ve silahlı saldırısına uğradığını iddia ederek şikayetçi olmuştu.   

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@