Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘3 Aralık Dünya Engeliler Günü’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen buluşmada, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı Mehmet Karavural’ı, Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Danışmanı olarak görevlendirdiğini açıkladı. 

İkinci depremde Elazığ’da bir bina yıkıldı İkinci depremde Elazığ’da bir bina yıkıldı

Büyükşehir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında; Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürütülen iş birliği çerçevesinde, engelli bireyler ve ailelerine yönelik bir program düzenledi. Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan etkinliğe, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Rafet Zeybek, İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, meclis üyeleri, engelli bireyler ve aileleri katıldı. 

Programda konuşan Başkan Böcek, Türkiye Sakatlar Derneği Antalya Şube Başkanı ve Antalya Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Mehmet Karavural’ı, Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Danışmanı olarak görevlendirdiğini açıkladı. Böcek, daha önce bu konunun Karavural’ın kendisi ile görüşmediğini ve ilk kez burada duyurulduğunu aktardı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, engelli bireylerin yaşam kalitelerini yükseltmek, sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak, sorunlarına daha kolay ve daha hızlı çözüm bulabilmek amacıyla üstlerine düşeni ve daha fazlasını yapma gayretinde olduklarını belirten Başkan Böcek, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin en büyüğü olan Antalya Büyükşehir Belediyemizin Özel Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezimiz, engelli hizmet merkezlerimiz, engelsiz ulaşım araçlarımız, görme engelliler sesli kütüphanemiz, engelsiz plajlarımız, engelli bireylerin evlerinde erişilebilirlik düzenlemeleri çalışmalarımız, engelsiz hizmet komisyonumuz, mola evlerimiz, sosyal yardımlarımız ve son olarak da su tarifelerinde yaptığımız düzenleme ile yüzde 10 olan su indirimini yüzde 40‘a çıkararak sizlere daha çok destek olmaya gayret ediyoruz.

“ASIL ENGEL SEVGİSİZLİKTİR, HOŞGÖRÜSÜZLÜKTÜR”

Asıl engel sevgisizliktir, hoşgörüsüzlüktür. Covid rahatsızlığım sonrası ve ayağımdaki tendon yırtılması sürecinde ortopodik engelli olan ve sizleri en iyi anlayan biri olarak, dualarınızla, sevginizle hayat bulan kardeşiniz Muhittin Böcek olarak şunu çok iyi bilmenizi isterim; aramızda hiçbir zaman engeller olmadı ve hiçbir zaman engeller olmayacak.”

Buluşmada, Muratşapa, Konyaaltı, Aksu, Döşemealtı ve Kepez ilçelerinde hizmet veren engelli okullarının öğrencileri, hazırladıkları gösterileri sundu. Engelli bireyler, dans ve müzik gösterileriyle izleyenlerden alkış aldı.