Başak Demirtaş için cinsel saldırı tehdidinde bulunan erkek gözaltına alındı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Başak Demirtaş hakkında cinsel saldırı ifadeleri kullanan erkek hakkında gözaltı kararı verdi."Vedat Muti7" kullanıcı isimli bir şahıs, Twitter'da, HDP'nin t...

TOPLUMSAL CİNSİYET 14.06.2020 - 12:38 14.06.2020 - 12:38 Dokuz8 Haber

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Başak Demirtaş hakkında cinsel saldırı ifadeleri kullanan erkek hakkında gözaltı kararı verdi.

"Vedat Muti7" kullanıcı isimli bir şahıs, Twitter'da, HDP'nin tutuklu eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ı hedef alan cinsiyetçi ve cinsel saldırı içeren ifadeler kullandı.

GÖZALTI KARARI VERİLDİ

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Başak Demirtaş hakkında çirkin ifadeler kullanan şahıs hakkında gözaltı kararı verdi. DHA'nın haberine göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan açıklamada, söz konusu paylaşımı yapan şüphelinin kimliğinin belirlendiği ve hakkında gözaltı kararı verildiği belirtildi. Bu kişinin daha sonra gözaltına alındığı belirtildi.

BAŞAK DEMİRTAŞ'A DESTEK: #BasakDemirtasSeninleyiz

Hakkında cinsel saldırı tehdidinde bulunulan Başak Demirtaş'a sosyal medyada destek için #BasakDemirtasSeninleyiz etiketi açıldı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@