Balıkesir'de 60 milyon liraya mal olan havalimanı "potansiyeli yok" diye kullanılmıyor

Balıkesir'in ikinci havalimanı olan ve 60 milyon liraya mal olan Merkez Havalimanı'na "Yolcu potansiyeli yok" gerekçesiyle 5 aydır uçak inmediği belirtildi. Pistlerin hazır olduğunu söyleyen Ulaşt...

GÜNDEM 01.08.2020 - 09:30 01.08.2020 - 09:30

Balıkesir'in ikinci havalimanı olan ve 60 milyon liraya mal olan Merkez Havalimanı'na "Yolcu potansiyeli yok" gerekçesiyle 5 aydır uçak inmediği belirtildi. Pistlerin hazır olduğunu söyleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, havalimanında seferlerin firmaların inisiyatifinde olduğunu ifade etti.

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, yapımının 60 milyon TL'ye mal olduğu ifade edilen Balıkesir Merkez Havalimanı'nda seferlere ne zaman başlanacağını sordu. Haziran ayında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na yazılı soru önergesi sunan Şahin, "Balıkesir merkezde inşa süreci tamamlanan havalimanının ne zaman hizmete açılması planlanmaktadır? Havalimanının uçuş takvimine alınmamasının gerekçesi nedir?" ifadelerini kullandı.BirGün'den Hüseyin şimşek'in haberine göre, CHP'li Şahin'in önergesini yanıtlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, havalimanının uçuşlara hazır olduğunu ifade etti. Karaismailoğlu, "Balıkesir Merkez Havalimanı Terminal Binası ve Mütemmimleri Yapımı inşaat süreci tamamlanarak 10 Şubat itibarıyla hizmete verilmiş olup havalimanı, mevcut altyapı ve üstyapı tesisleriyle her türlü sefer talebine cevap verebilecek kapasitededir" ifadelerini kullandı.

"SEFER ÇEŞİTLİLİĞİ HAVAYOLU KURULUŞLARINCA BELİRLENİYOR"

Havalimanına neden sefer başlatılmadığına yönelik soruyu ise Karaismailoğlu şöyle yanıtladı:"Havalimanlarına düzenlenen seferlerin çeşitliliği, fiyat uygulamaları ve zamanları, bölgenin yolcu potansiyeline bağlı olarak havayolu kuruluşlarının filo büyüklükleri ve ticari tercihleri doğrultusunda havayolu kuruluşlarınca belirlenmektedir."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@