Bakanlık otobüs firmalarıyla ilgili yeni düzenlemeleri açıkladı

Ulaştırma Bakanlığı, taşımacılık faaliyetlerinde taban ve tavan ücret tarifesi belirleneceğini ve otobüs firmalarına taşıyacakları yolcuları başka firmalara aktarabilme imkanı sağladıklarını açıkl...

GÜNDEM 30.04.2020 - 11:01 30.04.2020 - 11:01

Ulaştırma Bakanlığı, taşımacılık faaliyetlerinde taban ve tavan ücret tarifesi belirleneceğini ve otobüs firmalarına taşıyacakları yolcuları başka firmalara aktarabilme imkanı sağladıklarını açıkladı.

Koronavirüs tedbirleri sonrasında otobüs terminallerinde merdiven altı firmaların fahiş fiyatlarla yolcu taşımasına ve yurttaşların otobüslerin dolmasını beklemesi nedeniyle günlerce terminallerde sabahlamalarına bakanlık el koydu.

"TABAN VE TAVAN ÜCRET TARİFESİ BELİRLENECEK"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yeni düzenleme ile otobüs firmalarına taşıyacakları yolcuları başka firmalara aktarabilme imkanı sağladıklarını aktararak, şöyle devam etti:"Böylece vatandaşlarımızın otobüs dolsun diye terminallerde beklemek durumda kalmasının önüne geçeceğiz. Ayrıca taşımacılık faaliyetlerine ilişkin taban ve tavan ücret tarifesini de belirleyerek vatandaşlarımıza fahiş fiyatlar uygulanmasına son verdik."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@