Bakan Soylu CHPli vekile "sahtekarsınız” dedi, tartışma yumruklu kavgaya dönüştü

TBMM Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın’a “sahtekarsınız” diye laf atması İle başlayan tartışma, yumruklu kavgaya dönüştü.

SİYASET 08.12.2021 - 14:31 08.12.2021 - 15:09

İçişleri Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2022 bütçesinin görüşmelerinde söz alan CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, 2017’deki referandum döneminde uluslararası kara para aklama suçundan Türkiye ve ABD’de hakkında dava açılan ve Avusturya’da tutuklu bulunan SBK Holding’in patronu Sezgin Baran Korkmaz'a ait uçağa binerken çekilen fotoğrafını kürsüden gösterdi.

"AYNEN İADE EDİYORUM"

Aydın’ın, “Siz uçağa binerken fotoğrafınız çıktı, açıklamanızda ‘Başka uçak yoktu’ dediniz. Cumhurbaşkanına söyleseydiniz” sözlerine kullandığı sırada Soylu oturduğu yerden, “Yalan söylüyorsunuz sahtekarsınız” dedi. Aydın da "Aynen iade ediyorum" cevabını verdi.

Soylu’nun sözleri üzerine gerilen genel kurulda AKP ‘li milletvekilleri Soylu’nun olduğu yere doğru gitti.

YUMRUKLU KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Tartışmanın büyümesi ile tansiyon yükselirken, bazı AKP milletvekilleri CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in üzerine yürüdü. AKP ve CHP milletvekillerinin karşılıklı yumruk savurmaya çalıştığı görüldü.

Gerginliğin büyümesi ile birleşime ara verildi. Aranın ardından toplanan Genel Kurul’da görüşmeler devam ediyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST