Bakan Selçuk'tan okulların açılacağı tarihe ilişkin açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Eylül'de okulları açmak istediklerini belirtti ve bayramda tedbirlere uyma çağrısında bulundu.

EĞİTİM 17.07.2021 - 09:28 17.07.2021 - 09:33

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılma tarihine ilişkin açıklamalarda bulundu. Okulları 6 Eylül tarihinde açmak istediklerini belirten Bakan Selçuk, Covid-19 vaka sayılarının yükselmemesi için özellikle Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyma çağrısı yaptı.

"BAYRAM DÖNEMİNDE DİKKATLİ OLALIM"

"Telafide Ben de Varım" programına yaklaşık 8 milyon öğrencinin katıldığını söyleyen Selçuk, "Okullar ne zaman açılacak?" sorusuna yanıt olarak şunları kaydetti:

"Türkiye'nin şu anda, şu aşamada okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lazım. Bayram döneminde dikkatli olalım, vaka sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var.

Okulları açacağız. Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül'de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@