Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Harekatı (FATİH) Projesi kapsamında, bu yılın sonuna kadar 23 bin etkileşimli tahtanın daha kurulumunun yapılacağını açıkladı. Özer, “2022 yılı sonuna kadar, örgün eğitim veren dersliklerin yüzde 90’ı etkileşimli tahtayla buluşacak” dedi.

Mahmut Özer, bugün yazılı yaptığı açıklamada, 2011 yılında başlatılan FATİH Projesi kapsamında, bu yılın sonuna kadar 23 bin etkileşimli tahtanın daha kurulumunun yapılacağını duyurdu.

Telefonun şarjı bitse de hayat kurtarıyor: AFAD Acil Çağrı uygulaması nasıl kullanılır? Telefonun şarjı bitse de hayat kurtarıyor: AFAD Acil Çağrı uygulaması nasıl kullanılır?

Bu yılın sonuna kadar örgün eğitim veren dersliklerin yüzde 90’ının etkileşimli tahtayla buluşacağını belirten Özer, “2012 Eylül ayından bu yana üç fazda gerçekleşen tedarik, kurulum, bakım ve onarım işlemleri sürdürülen etkileşimli tahtalar, liselerden başlamak üzere ortaokullarda ve ilkokullarda öğrencilerimizin bilgisayar destekli bir eğitim almalarını sağladı. Bu kapsamda, 2022 yılı sonunda, 23 bin daha kurulumla Eğitimde FATİH Projesi kapsamında toplamda 545 bin 691 derslikte etkileşimli tahta öğrenci ve öğretmenlerimizin hizmetinde olacak” dedi.