Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kayıt dışı ekonomi, piyasa bozucu faaliyetler ve vergi kaçakçılığıyla mücadele için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini belirterek, “1 milyon mükellef nezdinde denetim hedefine bugün itibarıyla ulaştık” açıklamasını yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kayıt dışı ekonomi, piyasa bozucu faaliyetler ve vergi kaçakçılığıyla mücadele için çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini belirterek “1 milyon mükellef nezdinde denetim hedefine bugün itibarıyla ulaştık” açıklaması yaptı.

Koç Holding'den deprem bölgesine akaryakıt desteği Koç Holding'den deprem bölgesine akaryakıt desteği

Bakan Nebati, vergi incelemesi ve denetimlerle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Nebati'nin açıklaması şöyle:

“BİR YILDAKİ EN YÜKSEK SAYIDA DENETİMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK: Kayıt dışı ekonomiyle mücadele, vergi kaçakçılığını önlemek ve ekonomik büyümeyi desteklemek için yoğunlaştırdığımız vergi incelemesi ve denetimlerle Cumhuriyet tarihinin bir yıldaki en yüksek sayıda denetimini gerçekleştirdik. Geçen yıl tamamlamış olduğumuz vergi inceleme ve denetim sayısının 3 katını da aşarak, göreve geldiğimizde belirlediğimiz 1 milyon mükellef nezdinde denetim hedefine bugün itibarıyla ulaştık.

DENETİMLERDE CEZA KESMEYİ DEĞİL HER BİR VATANDAŞIMIZIN HAKKINI KORUMAYI AMAÇ EDİNDİK: Yaptığımız vergi incelemeleri ve denetimlerde ceza kesmeyi değil, rehberlik ederek vergiye gönüllü uyumu artırmayı, vergi kayıp ve kaçağını engelleyerek daha adil bir vergi sistemi inşa etmeyi ve mükellef haklarını da gözeterek her bir vatandaşımızın hakkını korumayı amaç edindik.

TÜM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMA ÖZVERİLİ VE YOĞUN ÇALIŞMALARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM: Yürütülen vergi incelemeleri ve denetimlerde bir milyon hedefine bizi ulaştıran Vergi Denetim Kurulu Başkanlığımız Vergi Müfettişleri ile Gelir İdaresi Başkanlığımız bünyesindeki tüm çalışma arkadaşlarıma özverili ve yoğun çalışmaları için teşekkür ediyorum.

ÇALIŞMALARIMIZI KARARLILIKLA SÜRDÜRECEĞİZ: Kayıt dışı ekonomi, piyasa bozucu faaliyetler ve vergi kaçakçılığıyla mücadele için vergi incelemeleri ve denetimlerle her zaman olduğu gibi bundan sonra da sahada olmaya devam edecek, çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.”