MHP'li başkandan yurttaşa skandal sözler: Kusura bakmayın pavyon açamam MHP'li başkandan yurttaşa skandal sözler: Kusura bakmayın pavyon açamam

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremzede çocuklar için oluşturdukları destek sistemi uygulamasını tanıttı. Bakan Koca, konuya ilişkin bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Depremzede çocuklar için ruh sağlığı destek sistemi, mobil telefonlara uygulama olarak indirilebilen ‘Özel Çocuklar Destek Sistemi’ uygulamamızla depremzede çocuklarımıza, gençliğe yeni adım atan arkadaşlarımıza ruh sağlığı destek hizmeti sunuyoruz. Uygulama 14 Şubattan beri aktif. Uygulamada 7/24 görevli operatörler, gönüllü Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı uzmanlarına randevu oluşturmakta ve randevu saatinde görüntülü görüşme sağlanmaktadır. Kurulan sistemle depremzede çocuklarımızın aynı hekimden uzun süreli destek alması mümkün. Ayrıca, sahadaki Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı uzmanı hekimlerimiz gerekli durumlarda yüz yüze görüşme yapmakta, ilaç ihtiyaçları Bakanlığımızın saha ekiplerince karşılanmaktadır. Sistemde, çocuk ve gençlerimizi dinlemeye hazır 254 gönüllü hekimimiz var. Sayıları artacak. Acıların derinleşmesine izin vermeden yapılacakları yapmalıyız. Depremzede çocuklarımızın yakınları, gençler… Uygulamayı indirip operatörden randevu alın. Bu hepimize iyi gelecek.”