Karabağ Ermenilerinin temsilcileri Azerbaycanlı yetkililerle görüşmek için Yevlah'a geldi Karabağ Ermenilerinin temsilcileri Azerbaycanlı yetkililerle görüşmek için Yevlah'a geldi

Irak'tan yapılan açıklamaya göre, Bağdat'ın kalabalık semtlerinden Kazımiye'de bir patlama meydana geldiği ve ölenlerin olduğu ifade edildi.

Irak’ın başkenti Bağdat’ta yabancı bir cismin patlaması sonucu ölenlerin olduğu bildirildi. Irak hükümetine bağlı Güvenlik Medya Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Bağdat’ın Kazimiye semtinde kalabalığın olduğu bölgede yabancı bir cismin patladığı belirtildi. Açıklamada, söz konusu patlamada ölenlerin olduğu ifade edilerek, bunların sayısı hakkında bilgi verilmedi.​​​​​​​ Bağdat’ın Kazımiye bölgesinde Şiilerin yedinci İmamı Musa el-Kazım ile dokuzuncu İmamı Muhammed el-Cevad’ın türbesi bulunuyor. Söz konusu patlama türbelere giden kapılardan birinde yaşandı. Konuya ilişkin Irak medyasında yer alan habere göre ise, patlamada 2 kişinin yaşamını yitirdiği tespit edilirken, 14 kişi yaralandı.