DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, eski CHP'li Mehmet Sevigen'in "HDP kapatılırsa milletvekilleri DEVA'dan seçime girecek" iddiasına yanıt verdi. Babacan, "Asılsız, topyekun yalan" dedi.

Eski CHP Genel Sekreteri Mehmet Sevigen, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda Doğu'daki aşiret liderlerinden aldığını öne sürdüğü bir bilgiyi paylaştı. Sevigen, HDP'nin kapatılması durumunda yeni bir parti kurulmayacağını ve milletvekillerinin DEVA Partisi listesinden seçime gireceğini söyledi.

BABACAN'DAN İDDİALARA YANIT GELDİ

Erdoğan'dan mutabakat metni ile ilgili ilk yorum Erdoğan'dan mutabakat metni ile ilgili ilk yorum

Sevigen'in bu iddialarına DEVA Partisi cephesinden yanıt gecikmedi. Genel Başkan Ali Babacan, söz konusu iddiaları "Asılsız, topyekun yalan" olarak değerlendirdi.

HDP MEŞRU SİYASİ BİR PARTİDİR

Babacan, açıklamalarının devamında şunları söyledi: "Meşru bir siyasi partiye kim terörist diyorsa asıl gerçek terörü onlar beslemiş oluyor. Dikkat edin. Burada demokratik bir çaba var. Meşru siyaset çabasını yok sayıp terör sınıfına koyduğunuzda terörü desteklemiş oluyorsunuz. 'Siz hiç siyasetle uğraşmayın kardeşim, size siyasette alan açmayacağız' diyorsunuz."