DEVA Partisi lideri Babacan, "Beştepe'de hayal görüyor, vatandaşa da hayal satıyor. Beştepe'ye harikalar diyarı kurmuşlar, millet yoksullaşırken onlar sanal alemde eğleniyorlar" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, haftalık değerlendirme toplantısında konuştu.

Ali Babacan, "Beştepe uydurulmuş gerçeklik dünyasında yaşıyor. Erdoğan 'enflasyon daha da düşecek' diyor. Sanki enflasyon düşmüş, düşme eğilimi var da daha da düşecek diyor. Erdoğan'ın bu sözlerini duyduktan sonra Erdoğan'a ekonomi dersi vermekten vazgeçmek lazım. Anlamıyor zaten. Kendisine önce Türkçe, sonra Matematik dersi vermek lazım" dedi.

"BEŞTEPE'YE HARİKALAR DİYARI KURMUŞLAR"

"Attığınız yanlış adımlarla esnaf ve sanayicinin ödediği faiz arttı. Eylül ayından bu yana sürekli enflasyon ve fiyatlar artıyorsa bunun tek nedeni ekonomi bilmeyen, ülkeyi yönetmekten aciz kalmış cumhurbaşkanıdır" diyen Babacan, "Halktan gelen, halkı temsil ettiğini iddia eden cumhurbaşkanının bu halkın gerçeklerinden koptuğunu düşünmek mümkün mü? Artık gerçeklerle bağı tamamen kopmuş durumda. Beştepe'de hayal görüyor, vatandaşa da hayal satıyor. Beştepe'ye harikalar diyarı kurmuşlar, millet yoksullaşırken onlar sanal alemde eğleniyorlar" ifadelerini kullandı.

"BU PROJE HAZİNE'Yİ VE DEVLETİ BATIRMA PROJESİDİR"

"Sayın Erdoğan'a bir iyi, bir de kötü haberim var. İyi haber, Türkiye'de enflasyon tek haneye inecek. Kendisine kötü haberim de şu; enflasyon tek haneye düştüğünde ülkenin cumhurbaşkanı Erdoğan olmayacak" diyen Babacan şunları söyledi:

"Herkes Türkiye'deki insan haklarının uluslararası mukayeselerde nerelerde olduğunu görüyor. Uluslararası itibarımızın beş paralık olduğunu herkes biliyor.

Tüm yetkiyi elinde topladığından bu yana 'Ekonomi uçuyor' deyip duruyor. Neredeyse 4 yıl oldu. Ben buradan açıkça kendisine soruyorum. Artık masal anlatmayı bırakın da ne yapacağınızı anlatın.

Daha eylülde açıkladığınız orta vadeli programda 2022 yılı için dolar kuruna 9 lira 30 kuruş demiştiniz. Resmi Gazete'de kendi imzasıyla yayınlandı. Ne yaptıklarını bilmiyorlar.

Ülkenin ekonomisini tamamen dolarize etme çabasına girdiler. 20 Aralık gecesi 'devleti batırma kampanyası'na başladılar. Kampanyaya destek vermeleri için banka çalışanlarına yoğun baskı yapıyorlar. Banka müdürlerine talimat gitmiş durumda. Şirketlere baskı yapıyorlar. Bir de yeni aşamaya geçmişler, yurt dışındaki vatandaşlarımızı da dahil etmeye çalışıyorlar. Bu proje Hazine'yi ve devleti batırma projesidir."

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu: "Mahkemeyi de tanımıyoruz, verdiği kararı da tanımıyoruz" Kılıçdaroğlu: "Mahkemeyi de tanımıyoruz, verdiği kararı da tanımıyoruz"

"TARİHTE YAPILMIŞ NE KADAR KÖTÜ İŞ VARSA YENİDEN BAŞLATIYORLAR"

"Tarihte yapılmış ne kadar kötü iş varsa yeniden başlatıyorlar. Sayın Erdoğan, ülkeyi şapkadan çıkarttığı 1970 model tavşanla 70 cente muhtaç olduğumuz günlere geri götürüyor. Adını kur korumalı mevduat koydukları şeyin adı devleti batırma projesidir" diyen Babacan, "Türk-İş, açlık ve yoksulluk sınırlarını açıkladı. 4 kişilik ailenin açlık sınırı asgari ücretin bir miktar da olsa üzerinde. Yani artık asgari ücret vatandaşların gıda alışverişini bile zor karşılar durumda.  Beştepe, ülkeyi yönetmeyi bırakmış, tamamen algı yönetimiyle meşgul. Ülkeyi koca bir deney laboratuvarına çevirdiler. Önlerine çıkan bütün düğmelere basıyorlar" ifadelerini kullandı.

Babacan, "Zamların geldiği gece açın partili medyaya bakın. Zam haberiyle Erdoğan'ın fotoğrafını yan yana gören oldu mu? Sanki dışarıdan bir el gelmiş zamları yapmış! Siz kimi aldatıyorsunuz?" dedi.