Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, daha önce "kumpas" olduğu ortaya çıkan "Futbolda Şike Davası"nda, haksız yere cezaevinde tutulduğu için açtığı maddi ve manevi tazminat davasını kazandı.

Dava, Anadolu 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karara bağlandı.

Aziz Yıldırım, 3 Temmuz 2011’de düzenlenen şike operasyonu sonrası gözaltına alınmış, sonrasında çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Yıldırım, birçok kez haksız yere cezaevinde tutulduğunu söylese de ancak 364 gün sonra tahliye edilmişti.

TELE1'de yer alan habere göre, Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nin 2021’de yerel mahkemenin beraat kararını onaylamasıyla dava Aziz Yıldırım yönünden kapanmış oldu. Eski Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, Şike Davası’nın kumpas olduğunun ortaya çıkmasının ardından cezaevinde tutuklu kaldığı günler için Hazine’ye 777 milyon liralık tazminat davası açtı.

İrem Sönmez, kadına şiddete dikkati çekmek için 24 saat boyunca yüzdü İrem Sönmez, kadına şiddete dikkati çekmek için 24 saat boyunca yüzdü

Anadolu 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Yıldırım’a maddi ve manevi 108 bin liranın tutukluluk tarihinden itibaren yasal faizi ile ödenmesine hükmetti. Bu kararın ardından dosya İstinaf Mahkemesi’ne taşındı.


Aziz Yıldırım daha önce yaptığı açıklamada, alınacak tazminatların tamamının Fenerbahçe Spor Kulübü Eğitim Kurumları’na bağışlanacağını duyurmuştu.