Azerbaycan Dışişleri Bakanı Mamedyarov istifa etti

Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyet tarafından eleştirilen Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmalarla bağlantılı sebepler nedeniyle istifa etti....

DÜNYA 16.07.2020 - 18:16 16.07.2020 - 18:16

Azerbaycan'da Cumhurbaşkanı İlham Aliyet tarafından eleştirilen Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmalarla bağlantılı sebepler nedeniyle istifa etti.

Son günlerde yaşanan Azerbaycan-Ermenistan gerilimi ve gerilimin silahlı çatışma boyutuna varması sebebiyle Reuters'ta yer verilen son dakika bilgisine göre Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov istifa etti.

""CUMHURBAŞKANI ALİYEV ELEŞTİRMİŞT: "DIŞİŞLERİ NE YAPIYORDU"

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile sınırda gerilim yükseldiğinde iş yerinde bulunmayan Dışişleri Bakanı Elmar Mamedyarov'u şu sözlerle eleştirmişti: "Dışişleri ne yapıyordu? Neredeydi? 12 Temmuz'daki olaydan sonra hepimiz iş yerindeydik. Başbakan iş yerindeydi, ben sabaha kadar iş yerindeydim. Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı, Devlet Güvenlik Servisi Başkanı, İçişleri Bakanı, Dış İstihbarat Servisi Başkanı, Güvenlik Konseyi Başkanı iş yerindeydi. Ama Dışişleri Bakanı’nı bulamadım. Yerini Başbakan Ali Asadov’a sordum"

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@