Ayvalık’ta 27 Kasım’da başlayan Yelken Ligi’nin ‘ILCA 1. Ayak Yarışları ve Milli Takım Seçmeleri’ devam ediyor.  

Ayvalık’ta 27 Kasım’da başlayan Yelken Ligi’nin ‘ILCA 1. Ayak Yarışları ve Milli Takım Seçmeleri’ devam ediyor.  

Belediye’nin destekleriyle, Ayvalık Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde düzenlenen yarışlarda, 51 kulüpten 188 sporcu, milli takıma girebilmek için mücadele ediyor. 

Atanamayan öğretmenler hükümete İzmir’den seslendi Atanamayan öğretmenler hükümete İzmir’den seslendi

Dün tamamlanan yarışlar sonucunda; yarışlara ev sahipliği yapan Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü sporcusu Duru Alpkökin topladığı puanlar sonucu Altın Lig’de yarışmaya hak kazandı. ‘ILCA 6. Sınıf Yarışları’nda Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Nazlı Çağla Dönertaş birinci, Yalıkavak Yelken’den Fevzi Kurt ikinci, Galatasaray Yelken’den Ecem Güzel ise üçüncü oldu. ‘ILCA 7. Sınıf Yarışları’nda Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Yiğit Yalçın Çıtak birinci, Berkay Abay ikinci, Galatasaray’dan Umut Eyiparmak da üçüncü oldu. ‘ILCA 4. Sınıf Yarışları’nda Fenerbahçe Doğuş Yelken’den Fahri Can Tatlıcan birinci, Tekirdağ Yelken’den Kutsal Güneş Kurnaz ikinci, İstanbul Ferdi’den Svishchov Dmytro üçüncü oldu.

Yarışlarda tüm sporcuların kıyasıya mücadele ettiğini belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, şunları söyledi:

"Yarışlarımız üç gündür devam ediyor, rüzgar konusunda dengesiz bir hafta yaşıyoruz. Öğleden sonra artan rüzgarlarla her gün yarışların startları veriliyor. Bu sayede Ayvalık denizinde müthiş bir yelken şöleni yaşıyoruz. Kentimizdeki tesislerde de turizm anlamında yansımaları güzel, işletmelerden güzel geri dönüşler alıyoruz. Kentimize farklı bir canlılık ve hareketlilik getirdi. Kentimizin, denizimizin, sahillerimizin, rüzgarımızın güzelliği, denizlerimizin temizliği bu organizasyonlarla daha çok belli oluyor. 2 Aralıkta’ta etkinliği tamamlayacağız. Bütün sporcularımıza başarılar diliyoruz."