Aylardır kayıp olan Hüseyin Galip Küçüközyiğit cezaevinde ortaya çıktı

2020 sonundan bu yana kayıp olan eski Başbakanlık Raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit'in Sincan Cezaevi'nde olduğu ailesine bildirildi.

İNSAN HAKLARI 15.09.2021 - 10:03 15.09.2021 - 10:41

Başbakanlık Raportörlüğü görevinden KHK ile ihraç edilen ve 29 Aralık 2020 tarihden bu yana kendisinden haber alınamayan Hüseyin Galip Küçüközyiğit sonunda bulundu. Nursena Küçüközyiğit, babasının Sincan Cezaevi'nde olduğunun kendisine bildirildiğini açıkladı. Nursena Küçüközyiğit, "Dün akşam babamın cezaevinde olduğuna dair telefon aldım. Netleşmesi için bekledim biraz, artık duyurabilirim. Babam yaşıyor. :)” diye yazdı.

KİMSE AÇIKLAMA YAPMIYOR, SORUMLULUK ÜSTLENMİYOR

Kayıp Hüseyin Galip Küçüközyiğit, ailesi ve insan hakları örgütleri tarafından her yerde aranıyordu. Başta İHD, Af Örgütü olmak üzere pek çok kurum Küçüközyiğit'in bulunması için kampanyalar düzenlemiş, zorla kaybedilmiş olabileceğinden endişe ettiklerini duyurmuştu. Af Örgütü Kampanyalar ve İletişim Direktörü Tarık Beyhan, 2020 yılında Türkiye'de kaybedilen Hüseyin Galip Küçüközyiğit konusunda hiçbir yetkilinin açıklama yapmamasını, sorumluluk üstlenmemesini eleştirdi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@