Aydın'da yol kesen 100 kişilik bir grup 3 kişiye linç girişiminde bulundu

Efeler ilçesinde yol kesen 100 kişilik bir grup, durdurdukları aracın içinde bulunan 3 kişiye linç girişiminde bulundu. Valilik, soruşturma başlatıldığını açıkladı.

GÜNDEM 05.08.2021 - 17:15 06.08.2021 - 21:59

Aydın'ın Efeler ilçesine bağlı Umurlu Emirdoğan Mahallesi’nde, gece saatlerinde Balıkesir plakalı bir aracın, orman yakmak için bölgeye geldiği söylentisi üzerine 100 kişilik bir grup tarafından durdurulduğu belirtildi. Grubun, aracın içindeki 3 kişiye linç girişiminde bulunduğu kaydedildi.

MA'nın aktardığı habere göre, mahallede bulunanların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma, arabanın içindeki 3 kişiyi gözaltına alarak, Efeler Jandarma Karakolu’na götürdü.

Yerel kaynaklarda, grubun, araç içinde piknik tüpü ve mazot bidonu olduğu için saldırdığı bilgisi yer aldı. 

AYDIN VALİLİĞİ: "SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

Aydın Valiliği ise, linç girişiminin 'kavga' olduğunu söyledi ve soruşturma başlatıldığını aktardı:

"Emirdoğan Mahallesi'nde ikamet eden mahalle sakinleri tarafından mahalle dışından gelen bir araç durdurulmuş, ormanı yakmak maksadıyla bölgeye geldikleri değerlendirilerek vatandaşlarla araçtakiler arasında arbede yaşanmıştır. Yapılan incelemede, şahısların; orman yangını ile herhangi bir ilgisinin olmadığı ve arkadaşlarından birisinin kız arkadaşı ile buluşacağından dolayı mahalleye geldikleri tespit edilmiş olup konu hakkında gerekli tahkikatlar yapılmaktadır."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@