Aydın'ın Söke ilçesinde başlayan orman yangını, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan yangına 156 arazöz ve su tankeri, 7 dozer, 540 yangın söndürme işçisi, 12 helikopter, 7 uçak ve 5 gece görüşüne sahip helikopterle havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Aydın-İzmir karayolu üzerinde Argavlı'da yangın çıktı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında olan yangın, rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Hava kararana kadar 12 helikopter, 7 uçak ile havadan yapılan müdahale, gece boyunca gece görüşüne sahip 5 helikopterle sürdürülecek.

Yangına karadan 56 arazöz ve su tankeri, 7 dozer, 540 yangın söndürme işçisi,orman muhafaza memuru,orman mühendisi yangın uzmanı ile Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, AFAD, ilçe Belediyelerinin ekipleri ile gönüllü vatandaşlar müdahale ediyor.

Artvin'de sağanak yağış nedeniyle bir çok ev ve iş yeri sular altında kaldı Artvin'de sağanak yağış nedeniyle bir çok ev ve iş yeri sular altında kaldı

ARGAVLI'NIN BİR BÖLÜMÜ TAHLİYE EDİLDİ

Rüzgarın etkisiyle zaman zaman yön değiştiren alevlerin tehdit ettiği Argavlı Yamaç Mahallesi'nde Jandarma ekipleri önlem alarak mahalle sakinlerini ve hayvanları tahliye etmeye başladı. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy’da Yamaç Mahallesinde çalışmaları takip etmeye başladı.