Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 33. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’na katıldı, İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçti.

Türkiye’nin ilk engelli belediye başkanlarından olan Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, 55 ülkeden 2 bin 465 yüzücünün yarıştığı ve dünyada Asya'dan Avrupa'ya yapılan tek yüzme yarışı olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda katıldı, Boğaz'ı yüzerek geçti.

Hançerli, sosyal medya  hesabından, “Kendime henüz küçük bir çocukken verdiğim söz hiç değişmedi; çok çalış, erteleme, asla vazgeçme. Şimdi kıtalararası yüzme yarışında Avcılar için yüzeceğim. Çok heyecanlıyım ama bunu da başaracağımı biliyorum” şeklinde paylaşımda bulundu.

YARIŞ CANLI  OLARAK YAYINLANDI

Canlı yayınlanan yarış öncesi Hançerli, Twitter hesabındaki paylaşımında “33. Boğaz Kıtalararası Yüzme Yarışlarında Avcılar için yüzüyorum. Çok heyecanlıyım ama bunu da başaracağım” ifadelerine yer verdi.

Gözden kaçırmayın

Kemal Kılıçdaroğlu: "Akşam 22.00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim" Kemal Kılıçdaroğlu: "Akşam 22.00'de bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğim"

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU TEBRİK ETTİ

Yarışmanın ardından ise Hançerli, “33. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları'ndaki bu eşsiz deneyimi keyifle tamamladım” paylaşımında bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu da Hançerli'yi tebrik ederek, “Engellere meydan okuyarak, Boğaz'ı yüzerek geçen Avcılar Belediye Başkanımız @TuranHancerli'yi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

55 ülkeden 2465 yüzücünün katıldığı yarışmada, kadınlarda Nida Eliz Üstündağ, erkeklerde ise Polat Uzer Turnalı birinci oldu.